Masz pytanie?
Zadzwoń do nas!
tel. +48 (33)
861-86-07
fax: +48 (33)
865-16-65
wykres
Tnij koszty w firmie
Zewnętrze biuro rachunkowe to tańsza "własna" księgowa!

Przekształcanie firm i aporty - Eurofinanse

uśmiechnięta księgowa

Nasza kancelaria świadczy nie tylko usługi księgowe, ale służy również pomocą firmom szukającym dla siebie „nowej formy”.

W dzisiejszej gospodarce rynkowej, w otoczeniu w jakim funkcjonuje przedsiębiorstwo naturalną rzeczą jest, że osoby fizyczne prowadzące własne, często bardzo rodzinne firmy stają na pewnym etapie rozwoju przed faktem przekształcenia swej firmy w inną formę organizacyjno-prawną.

Wśród czynników decydujących o zmianach są m.in. rozwój własnej firmy, stworzenie jej lepszego wizerunku, w tym wizerunku prawnego, poszukiwanie nowych źródeł finansowania, nowych partnerów biznesowych, ochrona kapitału w szczególności rozdzielenie majątku prywatnego od majątku firmowego, bezpieczeństwo bytu finansowo-kapitałowego rodziny w razie zdarzeń losowych i inne. Dlatego też wielu właścicieli firm osób fizycznych poszukuje nowych metod przekształceń z jednoczesnym poszukiwaniem takiej formy przekształcenia, aby koszty z tym związane były jak najmniejsze.

Profesjonalne doradztwo dla Twojej firmy

Przekształcenie firmy to decyzja strategiczna, decyzja trudna, decyzja podejmowana często w warunkach niepewności, w szczególności niepewności otoczenia prawnego, czy prawo-podatkowego.

Problematyka prawa podatkowego przekształcania przedsiębiorstw ma zasadnicze znaczenie gdyż wpływa bezpośrednio na finanse firm, na rozliczenia z budżetem, na odpowiedzialnością prawną, podatkową, karno-skarbową, na odpowiedzialność za zobowiązania poprzednika, inne.

W obecnym stanie prawnym istnieje wiele sprzecznych interpretacji jego stosowania w przedmiocie przekształceń. Brak spójności przepisów, różnorodność wydanych interpretacji powoduje iż proces przekształcenia to bardzo złożony cykl wielu czynności oraz współpracy wielu profesjonalnych i doświadczonych osób.

Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji, zadzwoń, umów się na spotkanie.

© 2017 Eurofinanse Kancelaria Rachunkowo-Podatkowa s.c. Iwona Duraj i Irena Lach
34-300 Żywiec, ul. Komonieckiego 1, woj. śląskie, tel.: (33) 861-86-07, fax: (33) 865-16-65
email: biuro@eurofinanse.info.pl